İş Yeri Alarm Sistemleri Modelleri Nelerdir?

İş yeri alarm sistemleri, iş yerlerini ve çalışanları korumak amacıyla alınan tedbirlerin başında gelir. İş yerlerinde çok sayıda tehlike yaşanabilmektedir. Bu tehlikelerin başında yangınlar, gaz kaçakları, hırsızlık, elektrik kaçakları gelmektedir. Bu tür tehlikelerin yaşanmaması için, ya sürekli işin başında olunmalı ya da iyi kurgulanmış bir iş yeri alarm sistemi kullanılmalıdır. DSC alarm sistemleri tam da bu noktada devreye girmektedir. Alarm sistemi ile birçok tehlikeden korunmuş olacaksınız.

İş Yeri Alarm Sistemi ve Hızlı Müdahale

Can güvenliğinde olduğu gibi mal güvenliği de çok önemlidir. İş yerleri birçok kişiye iş fırsatı sunmaktadır. Yangın olsun diğer tehlikeli durumlar olsun, mümkün olduğunca erken müdahale etmek hayat kurtarmaktadır. Dsc alarm sistemleri bu tür tehlikelerde, olabildiğince hızlı müdahale fırsatı sunmaktadır.

Oluşabilecek Tehlikeli Durumlar

İş yerlerinde birçok tehlikeli durumun oluşması muhtemeldir. En sık karşılaşılan durumlar şunlardır;

  • Elektrik Kaçakları
  • Yangınlar
  • Hırsızlık
  • Gaz Kaçakları

Benzeri durumların yaşanması halinde DSC alarm sistemleri saniyeler içerisinde, haber vermektedir. Böylece daha erken müdahale etme olanağını sunmaktadır. Bunun dışında polis, itfaiye,

Ambulans gibi acil müdahale ekiplerine de hemen haber vermektedir. Çabuk yapılan müdahaleler ile olayların daha fazla büyümesinin önünde geçilmektedir.

İş Yeri Alarm Sistemlerinin Faydaları

İş yeri Alarm Sistemleri ile iş yerlerinin güvenliğini sağlanmaktadır. Bununla birlikte yoğun hayatın temposu bir nebze olsun azalmaktadır. DSC alarm sistemleri ile verilen hizmetler büyük bir titizlikle yapılmaktadır. İş yerlerinin güvenliği, can güvenliği, mal güvenliği gibi konularda işi uzmanına bırakmak gerekir.

Tehlikeli durumlara yaşandığında birçok insan soğukkanlılığını koruyamaz. Alarm sistemleri sayesinde erken müdahale edilmekte problemler büyümeden çözülmektedir. Geç kalınmadan, birçok sorun bertaraf edilmektedir.

İş Yeri Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Sistem ana bileşenlerden ve ek bileşenlerden oluşmaktadır.

Ana Bileşenler: Kontrol panelleri, Şifre Cihazları, Harici Siren, Trafo, kablo ve Akü den oluşur.

Ek Bileşenler: Cam Kırılma Dedektörü, Darbe Dedektörü ayrıca, Uzaktan Kumanda, Su Basma Dedektörü gibi ek bileşenlerden oluşmaktadır.

İş Yerlerindeki Alarm Sistemlerinin Montajı

Ortama göre alarm sisteminin kurulması amacıyla, uzman kişilerden oluşan Dsc Güvenlik yetkili ekipleri mekâna giderek keşif yapmaktadır. Mekânın risk analizi yapılmakta ayrıca güvenlik ihtiyacı da belirlenmektedir. Mekânda bulunan insanların sayısı, evcil hayvan olup olmadığı gibi tüm unsurlar detaylıca incelenmektedir. Daha sonra uygun projelendirme yapılmaktadır.

Aslında buradaki asıl amaç, alarm sistemini kurarken, kişilerin yaşam alanlarına ve özgürlüklerine herhangi bir kısıtlama getirmeden güvenli bir yaşam alanı sağlamaktır. Projelendirmenin ardına gerekli ekipmanlar hazırlanmaktadır.

Daha sonra montaj ekipleri giderek, montajı gerçekleştirip sistemin DSC Güvenlik Merkezine bağlantısını yapmaktadır. Hareket dedektörleri ve manyetik kontaklar, mekân içerisinde her türlü algılama yeteneğine sahiptir. Alarm Sistemi içerisindeki diğer dedektörler ise duman olsun, gaz sızıntısı olsun bu gibi tehlikeleri saptamaktadır.