Hırsız Alarm Sistemleri Modelleri Nelerdir?

Güvenlik sistemlerinin en önemli ürünleri arasında hırsız alarm sistemleri bulunuyor. Güvenliğin her alanda sağlanması, can ve mal kaybının önlenmesi adına önleyici tedbirlerin başında alarm sistemleri gelir. Bu anlamda en kaliteli malzemeleri, teknolojik yapısı ve uzman ekibiyle hareket eden firma, tüm müşterilerinin güvenliğini sağlıyor.

Hizmetler

Alarm sistemleri kullanım alanına, ihtiyaçlara göre belirlenir. Kamu kurum ve kuruluş, firma, ev, ofis, kamuya açık alanlar, tesisler, fabrikalar ve daha birçok alanda kullanılan güvenlik sistemleri yoğun talep gören ürünler arasındadır.

Ürünler;

  • Alarm paneli
  • Kablolu dedektör
  • Kablosuz dedektör
  • Şifre paneli
  • Haberleşme modülü
  • Modüller
  • Yangın sistemleri

Güvenlik sistemleri arasında bulunan yangın sistemleri can ve mal güvenliği adına oldukça önemlidir.

Hırsız Alarm Sistemlerinin Özellikleri

Ürünlerin her biri oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş olup dayanıklı ürünlerdir. Hava şartlarına uyumlu ve tüm koşullara göre sağlam bir yapıya sahiptir. Yüksek verimlilik, kalite, yüksek performans, ürün çeşitliliği, uygun fiyat özellikleriyle tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Hırsız alarm sistemleri özellikle kablolu ve kablosuz özelliğe sahiptir. Bu uzaktan kumanda edilebilmesi anlamına gelir.

Hırsız Alarmı Uzaktan Kumanda Sistemi

Hırsız alarm sistemlerinde iletişimin olması, haberleşme panellerinin sürekli çalışır halde bulunması güvenlik adına önemlidir. Kesintisiz olarak çalışabilen alam sistemlerinde, olası durumlarda yaşanan aksiliklerde gerekli tüm birimlere haber verilmesi sağlanır. Uzaktan kumanda sistemi ile çalışan alarm sistemlerinde alarmı aktif hale geçirmeyi unuttuğunuz her an, çalışmasını sağlayabiliyorsunuz

Hırsız Alarm Sistemleri Avantajları

Hırsız alarm sistemlerinde bazı görüntü algılama modülleri bulunur. Bu hayvan gibi her canlı varlıkta aktif hale geçmemesi adına önemlidir. Hırsız odaklı çalışması halinde çevreye yüksek oranda ses çıkmasını ve çevreyi uyarmasını sağlar.

Gerekli durumlarda gerekli birimlere haber verilir ve anlık önlemler alınır. Sizin bu anlamda uzaktan kontrol edebileceğiniz alarmınızı pasif hale getirmeniz mümkün. Özellikle ev ve iş yerlerinde tercih edilen ve talep görülen alarm sistemlerinde en büyük yarar önleyici bir özelliğe sahip olması.

Alarm Sistemleri Caydırıcı mı?

Alarm sistemleri bulunan alanlarda hırsızlık oranı her zaman daha düşük seviyededir. Bunun en önemli sebebi ise hırsızların daha güvenliği olmayan alanlarda hırsızlık yapmayı tercih etmeleridir. Koruma kalkanı görevi gören hırsız alarm sisteminin bağlantı yerleri hırsızlar tarafından bilinmediği için bu anlamda riske atmazlar.
Kablosuz bağlantılar ise daha fazla güvenlik sağlar. Bağlantının kötü niyetli kişiler tarafından kesilmesi mümkün değildir. Hırsızlar birkaç saniye içerisinde amacını gerçekleştirir. Alarm sistemlerini devre dışı bırakmaya çalışmak ise onlar için oldukça tehlikeli ve zaman kaybıdır. Bu nedenle çok fazla korumalı alanlarda hırsızların olması mümkün olmaz.

Güvenlik tedbirlerinizi almış olmanız, bazı olumsuz durumlardan korunmanızı sağlar. Hırsızlık gerçekleştikten sonra değil, bunu yaşamadan önleminizi almanız daha önemlidir.