Alarm Sistemi Sürekli ötüyor

DSC Alarmım sesli olarak Bipliyor! Alarm Sistemi Sürekli ötüyor ise Sebepler ve Çözümleri alarmınızdan her 10 saniyede bir bip sesi veriyorsa, bunun birçok nedeni olabilir. Çoğu durumda, alarm panelinin bir veya daha fazla “sorun” koşulu tespit etmesi nedeniyle . Bunlar arasında elektrik kesintisi,batarya zayıflığı, telefon hattı arızası ve iletişim sorunları gibi birçok sebebi var.tuş takımları ayrıca “melodi” işlevinden kaynaklanan “normal” bip sesi çıkarır. Fonksiyon tuşlarına sahip herhangi bir tuş takımındaki “melodi” düğmesini basılı tutarak kolayca açıp kapatabilirsiniz. Zil düğmesi olmayan tuş takımları için, dsc alarm sadece “* 4” tuşuna basın.diğer farkli alarm sisteminde tuşlar değişkendir.

Bu yazımızda, sorunlu bip sesini nasıl susturacağınızı ve sorunun kaynağını bulmak için birkaç kolay tuş takımı komutunu nasıl kullanacağınızı göstereceğim. Ayrıca alarm sisteminin bip sesini en yaygın nedenlerinden bazılarının nasıl çözüleceğini açıklayacağım.

Bip sesi alarm tuş takımları çok can sıkıcı olabilse de, bir sebeple bu şekilde tasarlanmışlardır. Alarm bip sesi dikkatinizi çekmeye yöneliktir, böylece problemin ne olduğuna dair ayrıntılı bir görsel gösterge alabileceğiniz tuş takımına gidersiniz . Ne yazık ki, bu sorunlar genellikle gecenin ortasında bitiyor gibi görünmektedir!

Bipleme Tuş Takımlarını Susturma


1) evinizdeki veya işyerinizdeki tuş takımına gidin ve sistemin devreden çıkarıldığından emin olun. Değilse, şifrenizi girerek alarmı iptal edin.
2) “#” tuşuna basın. Bu, DSC alarm sistemi tuş takımlarını susturur.
Gürültü ortadan kalktığında, biraz rahatlayabilir ve sonra ne yapacağınızı çözebilirsiniz.
Tuş takımlarının tekrar bip sesi çıkarmaya başladığını unutmayın. # Tuşu, bip sesi veren tuş takımlarını devre dışı bırakmaz; sadece mevcut sorun koşulu için bip sesini durdurur. Aşağıdaki durumlarda tuş takımları tekrar bip sesi çıkarmaya başlayabilir.
. Arıza durumunun orjinal nedeni geçici olarak kendini temizler, sonra geri döner veya farklı bir sorun durumu meydana gelir Her iki durumda da # tuşuna tekrar basılması en son bipleme olayını kabul edip susturur.

Hata kodları DSC tuş takımlarında ya LED’leri temel LED tuş takımlarında veya metin olarak alfanümerik ekranlı LCD tuş takımlarında kullanarak görüntülenir. Yıllar boyunca, DSC birçok farklı alarm panelleri oluşturdu ve hepsi aynı sorun kodu düzenini paylaşmıyor. Bu nedenle, kendi panel modeliniz için “Kullanım Kılavuzunun” bir kopyasını indirmenizi tavsiye ederim.

Alarm Hata Kodlarını Görüntüleme

Herhangi bir tuş takımına gidin ve * ardından 2 düğmesine basın. Tuş takımı boş ekranından “arıza kodu” ekranına geçecektir. Yanan LED veya metin şimdi hata kodu tablosuna karşılık gelecektir. Aşağıdaki örnek Power 1616 /1832 power serisi paneller içindir.

Neden DSC Ev İşyeri Alarmınız Bip sesi veriyor ?

 1. Akü Sorunudur
  DSC ev işyeri alarmınız bu durumdan dolayı uyarı sesi veriyorsa, ana panelin pili zayıf veya arızalı.
  Yakın zamanda bir elektrik kesintisi yaşadıysanız, elektrik geldikten sonra 24-48 saat bekleyin. Batarya basit bir şekilde boşalabilir ve elektrik tekrar açıldığında şarj olur. Eğer bip sesi devam ederse, bataryanın muhtemelen değiştirilmesi gerekir.
  Batarya varsa, alarm şirketiniz tarafından değiştirilebilir. Ya da oldukça kullanışlıysanız, kendiniz düzeltebilirsiniz. Ana panel kutusuna ulaşmanız şartıyla, bir alarm pilinin değiştirilmesi çok zor değildir.
  Bunu kendin yapmayla ilgili ayrıntılar için DIY alarm sistemi pili değiştirme sayfamı ziyaret et .
 2. AC elektrik Sorunu
  DSC alarmınız AC sorununa karşı geliyorsa, panelin düşük voltajlı transformatörden güç almaması anlamına gelir. Bu, genellikle ana panele yakın bir prize takılan küçük bir küptür.
  Muhtemel problemler ve çözümler:
  Transformatör fişi takılı (Takılı)
  Transformatörde yanmış bir sigorta var (Transformatörü değiştirin)
  Çıkışta güç yok (Açılmış bir devre kesiciyi kontrol edin)
  Transformatör detayları için alarm sistemi pil sayfasına bakınız.
 3. Telefon Hattı problemi
  DSC alarmınız bu durumdan dolayı çalıyorsa, telefon hattını göremez. Hat kesilmiş veya hasar görmüş olabilir veya telefon servisi kolayca kapatılabilir.
  Telefonlarınız açıksa, standart bir telefonu dışındaki telefon kutusunda bulunan prize takarak çevir sesini kontrol edin.
  E? Er ölü var, telefon servis sağlayıcı arayın.
  Eğer iyiyse , alarm paneli ile harici telefon kutusu arasında bir şeylerin bağlantısı kesilmiş olabilir. Bu durumda, muhtemelen çıkıp hattı takip etmek için bir alarm teknisyenine ihtiyacınız olacaktır.
 4. İletişim sorunu
  Bu durum için bir DSC alarmı çaldığında, panelin merkez istasyonu arayamadığı anlamına gelir. Bu, yukarıda açıklandığı gibi herhangi bir telefon hattının bir sonucu olmayabilir, bu durumda hattı sabitlemek de bu durumu ortadan kaldıracaktır.
  Aksi halde, talimatlar için alarm şirketinize danışın. Alarmınızın raporlama etkinliğini kontrol edebilir ve atmanız gereken adımlar konusunda size tavsiyelerde bulunabilirler.
  Not: telefon sorunları yalnızca panel başarıyla merkez istasyona bir sinyal gönderdiğinde silinir. Bu konuda yardım için alarm temsilcinizi arayın.
 5. bölge sabotaj ve düşük bölge pil sorunu
  DSC alarmınız bu koşullardan herhangi biri için çalıyorsa, bir tür kablosuz güvenlik ekipmanında sorun vardır. Bu kablosuz kapı ve pencere vericileri, uzak tuş takımları ve kablosuz anahtarlıklar içerebilir.
  Dış müdahale , plastik kapağın gevşek, eksik veya bir şekilde doğru şekilde takılmadığı anlamına gelir. Etkilenen bölgeyi kontrol edin; Gevşek bir kapağı kolayca tekrar takabilirsiniz.
  Bir Uzaktan Verici pili zayıf olduğunda veya arızalandığında Düşük Bölge Pili üretilir. Kendi pil değişikliklerinizi yaparsanız, etkilenen vericilerdeki pilleri değiştirin. Aksi takdirde, servis için alarm şirketinize başvurun.
 6. Sistem Zaman Kaybı
  DSC alarmınız zaman kaybı için çalıyorsa, dahili saatin sıfırlanması gerekecektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  Basın (* 6) (Ana Kod) (1)
  Saati 24 saatlik formatta HH MM olarak girin (00:00 – 23:59)
  Tarihi MM G Y Y olarak girin
  Tüm girişler 2 basamaklı olmalıdır; örneğin, Ocak ay 01’dir.