Akıllı Alarm Sistemleri Fiyatları Nelerdir?

Akıllı alarm sistemleri, normal alarm sistemlerine göre daha kaliteli, daha güvenilir ve daha maliyetlidir. Hiçbir şekilde güvenlikten taviz vermeyenler için akıllı alarm sistemleri en ideal güvenlik sistemleridir. Yangın gibi olağan üstü durumlarda uyarı vermesi, su baskını gibi hallerde sinyal vermesi ve daha birçok özelliğe sahip akıllı alarmlar, ev ve iş yerleri için çok daha güvenlidir.

Akıllı Alarm Sistemi Nedir?

Akıllı alarm sistemleri, evleri sadece hırsıza karşı koruyan sistemler değildir. Yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi olağan üstü, anormal dışı her durumu haber veren sistemlere akıllı alarm sistemi denir. Uyurken bile insanların can güvenliğini korumaya odaklı bir şekilde üretimi yapılan bu akıllı teknolojik ürünler, kullanım kolaylığı yanında birçok avantaj sağlamaktadır.

Kaç Çeşit Alarm Sistemi Vardır?

DSC alarm ürünleri arasında birçok çeşidi bulunan akılla alarm sistemleri insanlar için çok avantajlı ürünlerdir. Yangın alarm cihazları, tehlike anında hızlıca devreye girerek uyarı verir. Büyük bir problem olan yangınlar, bu alarmlar sayesinde önü alınabilir hale gelmektedir.
Kablolu alarm sistemleri, ortamına göre tercih edilen ürünlerdir. Kablosuz alarm sistemleri, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Kablolu alarm sistemine göre kablosuz olanı daha avantajlı olduğu için tercihi arttırmaktadır.

Akıllı Alarm Sistemlerinin Aksesuarları Nelerdir?

Akıllı alarm sistemleri, diğer alarm sistemleri gibi kurulum için birçok aksesuar gerekmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • DSC alarm sisteminin en önemli parçası olan kart panelleri,
 • DSC haberleşme modülleri,
 • DSC alarm modülleri,
 • DSC şifre panelleri,

Kablolu alarm sistemleri için gerekli malzeme, sadece aksesuarlardan bazılarıdır.

Akıllı Alarm Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı alarm sistemleri, normal alarm sistemlerine göre birçok açıdan avantaj sağlamaktadırlar.

 • Olası hırsızlık olaylarına karşı koruma sağlar.
 • Yangın gibi durumlarda hemen devreye girerek tehlikeye karşı uyarır.
 • Gaz kaçağı ya da su baskını gibi durumlarda alarm sistemi uyaranı devreye girmektedir.
 • Uzun süre kullanılabilen sistem panelleri mevcuttur.
 • Birçok çeşidinin varlığıyla kişilere tercih imkanı sunmaktadır.
 • Maliyet olarak farklı türleriyle her türlü bütçeye uygunluğu bulunmaktadır.
 • Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun süre garanti verilmektedir.

Kapasitesinin yüksek verimli olması da başka bir avantajıdır. Akıllı alarm sistemlerinin en önemli özelliği arasında olağan üstü herhangi bir durumda sinyalinin devreye girmesi ve kişileri uyarı vermesidir.

Akıllı Alarm Sistemleri Fiyatları Nelerdir?

DSC ürünleri arasında birçok seçenek bulunduğu için fiyat değişikliği, ürünlere göredir. Her türlü bütçeye göre alarm sisteminin bulunması, müşteri için kullanımlarını cazip hale getirmektedir. Ürün çeşidine göre fiyatlandırma yapılsa da genel olarak, alarm sistemlerinin avantajı ve kalitesi göz önünde bulundurulduğunda fiyatlar oldukça ideal ve uygun olmaktadır. Normal alarm sistemlerine göre akıllı alarm sistemlerinin fiyatı biraz daha farklı olsa da genel alarm sistemi olarak maliyetleri uygundur.